POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/testimonies/churchpos/jeremiah/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Świadectwa » Stanowisko Kościoła » Biskup Jeremiasz, ukraiński Kościół prawosławny w Ameryce Południowej  »

 

Biskup Jeremiah /FERENS/

Eparch Ukraińskiej Cerkwi Autokefalicznej w Ameryce Południowej

Curitiba, 17 Styczeń Gloryfikacji 70 Apostołów

Świadectwo o „Prawdziwym Życiu w Bogu”

„Niech łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga Ojca i dar jedności w Duchu Świętym, niech będzie z wami wszystkimi!”

W trzecim Milenium tej Chrześcijańskiej ery, świat doświadcza apokaliptycznej rzeczywistości przepowiedzianej przez Boga w Piśmie Świętym. Przeobrażenia natury, przemoc, terroryzm, wojny, konflikty, nienawiść, nędza i utrata ludzkiej godności stworzonej na obraz i podobieństwo Boga z dnia na dzień martwią i zatrważają ludzkie istoty. Człowiek odległy od Stworzyciela żyje w niebezpiecznie i w strachu. Bóg mówi do swoich ludzi przez proroków i przez Swojego Syna Jezusa Chrystusa, a człowiek zamiast słuchać Boskich Orędzi, idzie za swoimi ambicjami.

Ruch „Prawdziwego Życia w Bogu” stworzony przez p. Vassulę przykuwa uwagę świata i wzbudza ciekawość między Chrześcijanami wielu religijnych organizacji. Tysiące ludzi z różnych miejsc na świecie jest uhonorowanych... zaszczyconych Łaską Boga, po przeczytaniu orędzi przekazywanych przez p. Vassulę, a największym błogosławieństwem dla istoty ludzkiej jest łaska nawrócenia. Bóg nieustannie wzywa nas do okazania skruchy i nawrócenia, żeby wróg naszych dusz nie zniszczył nas, którzy zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.

W „Prawdziwym Życiu w Bogu” jest wielu ludzi, którzy jak marnotrawny syn powrócili z powrotem do domu Ojca.

Ekumeniczna Pielgrzymka „Prawdziwego Życia w Bogu” odbyła się zeszłego maja 2005 r. w Libanie, Jordanie i Syrii, była wyraźnym świadectwem Chrześcijańskiej Jedności, której celem była nasza jedność w Jezusie Chrystusie. Doświadczyliśmy niezapomnianych chwil czując dotyk i prowadzenia przez Łaskę Boga.

Modlę się do Boga i błagam Naszego Ojca, żeby błogosławił i chronił p. Vassulę, żeby zawsze miała siłę, odwagę, rozeznanie i Boskie Oświecenie aby wykonywać tą szlachetną i ciężką misję z niepodzielnością

Z Apostolskim Błogosławieństwem,

+ Biskup Jeremiah /FERENS/
Eparch Ukraińskiej Cerkwi Autokefalicznej w Ameryce Południowej