POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/testimonies/christian/catholic/ocarroll1/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Świadectwa » Duchowni, zakonnicy, teolodzy i uczeni chrześcijańscy » Rzymsko-katolicy » Ojciec Michael O’Carroll CSSp »

 

Ojciec Michael O’Carroll CSSp

Ojciec Michael O’Carroll, doradca duchowy Vassuli przez wiele lat, podróżował szeroko z nią w czasie jej misji. On jest słynnym teologiem i członkiem Mariańskiej Akademii Pontyfikalnej. On wydał następujące stwierdzenie na początku 1997 r. po tym jak zrezygnował ze swojej roli podróżnika.

Chciałbym, żeby było znane moje wsparcie dla Vassuli Ryden, co jest już widoczne po dwóch książkach, które napisałem: „Vassula Męki Najświętszego Serca” i „Nosząca Światło” i trzecia, która jest w przygotowaniu: ”Apostoł Świętej Trójcy”. To jest nieomal, że konieczne, żeby dodać cokolwiek do tego stwierdzenia, ale chciałbym wyjaśnić, że ten ksiądz, który jest jej doradcą jak dotąd, życzy sobie żeby jacykolwiek słuchacze byli uwolnieni z podejrzenia lub wątpliwości różnego rodzaju o mojej wierze w boskie pochodzenie orędzi danych Vassuli.

To pytanie zostało przedyskutowane i wyrażone wyczerpująco potwierdzające zakończenie przez teologów dookoła świata w Północnej i Południowej Afryce, tak daleko nawet aż do Japonii, i przez wielu w Europie. Ja jestem zadowolony stwierdzając, że jestem w całkowitej zgodzie z tymi wszystkimi, którzy głosili swoją wierność, ich wiarę w Orędzia, wyrażając to do najwyższych dostępnych autorytetów; to odnosi się do Kardynała Prefekta Kongregacji Doktryny Wiary, Kardynała Ratzingera, który w końcu, po wysłaniu wiele listów do niego, poczynił ważne stwierdzenie do naszych przyjaciół w Guadalajara, którzy upewnili nas, że są oni przygotowani do zeznawania pod przysięgą, o tym co on im powiedział, i ja cytuję znaczące słowa jego wiadomości: „Możecie kontynuować promowanie jej pism..”

To wydaje się dla mnie wystarczającym dowodem i chciałbym potwierdzić moja całkowitą akceptację tej pozycji, która nie wchodzi w kompromis z moim przywiązaniem do Stolicy Apostolskiej. Ja jestem znany jako obrońca papiestwa.

Kiedy spotkałem obecnego Papieża 29 listopada 1995 r., poprosiłem go o błogosławieństwo dla Vassuli. Ja wcześniej zaoferowałem mu moje dwie książki o nim, jedną o jego polskim pochodzeniu i jedną o jego życiu i nauczaniach i zapewniłem go, „Ja jestem twoim obrońcą.” On odpowiedział na to „Jest wielu wrogów.”

On dał mi błogosławieństwo dla Vassuli na moja prośbę. Jest także znane, że kiedy on wiedział, ze byli tam reprezentanci naszych hiszpańskich przyjaciół wśród publiczności z nim 11 sierpnia 1996 r. on publicznie dał im swoją zachętę i poprosił ich o kontynuowanie dawania świadectwa dla miłości Boga, jako że wiemy, ze jest tak pięknie wyrażona w orędziach.

Ja myślę, że to powinno upewnić każdego, którzy może być pokuszony do myślenia, że ja zmieniłem moja opinię w stosunku do orędzi Prawdziwego Życia w Bogu.

Ojciec Michael O’Carroll CSSp,
2 styczeń, 1997
Black Rock College
Dublin, Irlandia