POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/testimonies/christian/catholic/laurentin1/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Świadectwa » Duchowni, zakonnicy, teolodzy i uczeni chrześcijańscy » Rzymsko-katolicy » Ojciec Rene Laurentin »

 

Ojciec Rene Laurentin

Ojciec Rene Laurentin jest dobrze znany ze swojej promocji Medjugorje i ze swoich badań dotyczących szerokiego rozprzestrzeniania się pojawień się Naszej Pani na świecie w ostatnich latach. On napisał wiele niewątpliwych dzieł o życiu Kościoła, Drugiej Radzie Watykańskiej i teologii Maryjnej. Co następuje jest zaczerpnięte, z „Kiedy Bóg daje Znak” odpowiedzi na sprzeciwy kierowane przeciwko Vassuli i opublikowane w 1993 r. przez Trinitas w Stanach Zjednoczonych ( zobacz źródła książek)

Vassula jest jednym z najbardziej zrównoważonych i przejrzystych jasnowidzów, których znam. Pokusiłbym się nawet, żeby powiedzieć, w najbardziej zadawalający sposób, że ona jest bardziej normalna, bardziej zrównoważona niż inni. Pomimo, to ona pobudziła więcej przeciwników niż ktokolwiek. Dlaczego? Czy to, dlatego, że jest Prawosławna? Kobieta? Powtórnie zamężna? Czy to rozmiar jej wpływów jest taki, ze ktoś może się obawiać, że owoce jej aktywności spowodują wzrost prześladowań ze strony szatana? To jest trudne do zmierzenia role każdego z tych czynników podobnie jak kilka pozostałych.

Vassula jest Prawosławna, zatem to może zakładać, że na pewno jest heretykiem. Prawosławni są oddzieleni od Katolików poprzez schizmę, a nie herezję. Oni uznawali wszystkie te same dogmaty przed rozdzieleniem, w 1054 r. To pozostawia Papieża i Niepokalaną Koncepcję Po drugie przychodzi do nas z ich orientalnej tradycji, ale teraz jest odrzucana przez większość zgodnie z określeniem papieskim. W tych dwóch punktach, Vassula całkowicie przylega do doktryny Katolickiej, i to stwarza problem dla pewnych ludzi Prawosławnych. Prawosławny teolog, który został zaproszony do napisania przedmowy dla jej orędzi odrzucił to zaproszenie, mówiąc: „To jest zbyt Katolickie.” Ekumenizm Vassuli nie jest znikomy; jest pełny.

Inne uprzedzenie: Ona jest kobietą, która mówi o teologii. Co nie jest akceptowane przez wszystkich. Ma pochodzenie greckie. Ona pochodzi z innej kultury. To powoduje nieporozumienia dla innych.

„Ona jest rozwiedziona i powtórnie wyszła za mąż. Co wydaje się największym problemem. Rzeczywiście, jej małżeński status jest w idealnym porządku. Ona wyszła za mąż w kościele za Protestanta (1966) w tym czasie nie praktykowała religii. Po cywilnym rozwodzie (1980) ona wyszła za mąż powtórnie 13 czerwca 1981 r. Ona myślała, w tym czasie, że była to Protestancka ceremonia zgodna z religią jej męża, ale w rzeczywistości, to było cywilne małżeństwo. Tylko teoretycznie Chrześcijańskie, bez skontaktowania się z jej Kościołem Prawosławnym, ona nawet nie wiedziała, że jej ponowne wyjście za mąż może być źródłem problemów. Kiedy ona stawiła się do swojego kościoła, żeby uregulować swoje małżeństwo, pierwszy ksiądz, z którym ona rozmawiała, nie wydawał się czuć, że jest jakiś problem, ponieważ było to mieszane małżeństwo. Ale ona nalegała, żeby być zgodną w Prawosławnym prawodawstwem. Potem została odesłana do księdza, który zajmował się problemami małżeńskimi, i to on zajął się sprawą podążając za „prawem ekonomii”, która radzi sobie z rozbitymi małżeństwami w jej kościele. „Małżeństwo świętowano 13 października 1990 r. w Greckim Kościele Prawosławnym w Lausanne. Zatem, zgodnie z prawem kościoła jej sytuacja nie przedstawia żadnych problemów.”

Ktoś może zapytać, dlaczego Chrystus nie zaczął od poproszenia jej o sprostowanie tej sprawy? To, dlatego, że On prowadził ją stopniowo, jak nauczyciel, jak robił od czasu Starego Testamentu. On nie prosił Abrahama i Patriarchów o odrzucenie poligamii. To była tolerancja, która stopniowo zanikała poprzez duchowy postęp objawienia. Zatem to było tak, ze Vassula stopniowo weszła ponownie do swojego kościoła i pobrała wartości Katolickiego nauczania, włączając w to Najświętsze Serce, Papieża i czyściec.