POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/mission/reports/1999/08-into-japan/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Misja » Relacje ze spotkań z udziałem Vassuli » Relacje z 1999 roku » Japonia »

 

Przedmowa

Japonia, sierpień 1999

Nazywam się Perez Valera. Jestem Jezuickim księdzem. Zostałem zapytany pewnego dnia w październiku 1997 r.:, Co myślisz o Vassuli? To był pierwszy raz, kiedy słyszałem imię, „ Vassula”. Nie miałem pojęcia, co to za osoba w tamtym czasie. Żeby móc mu odpowiedzieć, zacząłem czytać Mój Anioł Daniel i Tom I Prawdziwego Życia w Bogu. Bez wątpienia, czytałem je w modlitewnym duchu.

W przeciągu mniej niż miesiąc, byłem przekonany, że osoba, która napisała tą książkę musi być autentyczna. I konsekwentnie, uświadomiłem sobie, że głównym autorem orędzi nie była Vassula, ale Sam Jezus. Zatem odpowiedziałem mojemu przyjacielowi, który mnie zapytał. Ale potem myślałem, że lepiej nie wyrażać mojej opinii innym. Zatrzymam to dla siebie. Ale wkrótce musiałem zmienić moja postawę: my Jezuici, mamy nasze własne rekolekcje raz do roku, niektórzy z was mogą wiedzieć. Więc zrobiłem moje w styczniu, użyłem orędzia Vassuli jako mój tekst.

Po 10 dniach modlitwy, uświadomiłem sobie, że muszę ponieść odpowiedzialność i bronić autentyczności Vassuli przed Japonią i całym kościołem. To, dlatego napisałem Przedmowę do Tomu II Prawdziwego Życia w Bogu.

Później spotkałem Vassulę w Jeruzalem. Mając różnego rodzaju niezapomnianych doświadczeń, otrzymałem kilka znaków odnośnie jej autentyczności. Także doświadczyłem radości znajdując starszą siostrę w duchowym sensie. Z powrotem w Japonii miałem okazję opiekować się tymi, którzy używają jej podręcznika w swoich grupach modlitewnych. Dzisiaj mnie poproszono o przedstawienie. Zrobiłem, co mogłem, żeby podsumować istotę jej orędzi. To jest krótki tekst.. niemożliwe, żeby się nudzić. Więc słuchajcie uważnie. Dobrze?

Witając Vassulę w Tokio, poproszono mnie, żebym przedstawił ją wam, zanim jej posłuchamy. To jest wielki zaszczyt dla mnie.

15 lat temu, Vassula zgubiła swoją duszę. To jest, była pochłonięta światowym życiem, cieszyła się ziemskimi przyjemnościami, żyjąc powierzchownym życiem. Nie uświadomiła sobie, że jej serce wzdychało do wyższych bardziej cennych rzeczy. Ale pewnego dnia, otrzymała zaskakującą wizytę zaskakującego gościa. Tak jest, Vassula spotkała się z tym jednym, który Sam jest Światłem... Stwórca nieba i wszystkich rzeczy. Jak czas mijał, przekonanie stało się głębsze. I poprzez nowo utworzony kontakt, jej zagubiona dusza zaczęła się naprawiać.

Ale jej doświadczenie jest także znaczące dla nas, ponieważ my możemy uczyć się od niej. Tak jest, robimy wiele rzeczy spontanicznie, ale ćwiczymy naszą najwyższą spontaniczność, kiedy kochamy z całego naszego jestestwa, z całej naszej siły. Jakkolwiek to może brzmieć paradoksalnie, to tylko poprzez dar łaski możemy ćwiczyć naszą najwyższą spontaniczność. Chciałbym teraz porozwodzić się trochę nad tym punktem centralnym w orędziach Vassuli.

Człowiek ma zdolność do cieszenia się Naturą i jej pięknem i to dzięki jego zdolności do widzenia. Można to samo powiedzieć o muzyce i tańcu. Cieszymy się muzyką poprzez naszą zdolność do słuchania, tańczenia poprzez naturalne ruchy naszego ciała. Mamy, zatem zdolność do robienia wiele rzeczy spontanicznie, używając te zdolności dane nam naturalnie. Ale mamy także spontaniczność, która jest różna od tych wszystkich spontaniczności. Pomyślmy, przez chwilę nad tym. Większość z nas prawdopodobnie myśli, że jest naturalne dla serca, żeby kochać. Na przykład, naturalnie kochamy nasz kraj, naszych rodziców, lub naszych przyjaciół. Jesteśmy także przywiązani do zieleni liści, szeptu gwiazd, błysku kropli rosy. Ale to nie wszystko. Bo może także kochać nieograniczoną miłością, bez żadnej rezerwy, warunku, ograniczenia, w cnocie daru udzielonego nam przez Osobę, która przewyższa ludzki świat. Ta miłość jest skupiona na tym Jednym, który jest źródłem naszego jestestwa i naszego życia. Kochać w ten sposób to ćwiczyć naszą spontaniczność do jej najwyższego stopnia. Jestem przekonany, ze taka miłość jest powszechnym elementem dającym życie wszystkim autentycznym tradycjom religijnym na świecie.

Wydaje mi się, że Vassula otrzymała dar miłości w ten sposób. I aż do dzisiejszego dnia, wszystkie jej wysiłki były skierowane, żeby w pełni współpracować Z Miłością. 10 tomów Prawdziwego Życia w Bogu zapisały jej odpowiedź na tą Łaskę. One ujawniają jak ta Łaska nie jest tylko osobiście dla niej – one są także darem dla całego rodzaju ludzkiego.

Vassula odwiedziła nas teraz, żeby przekazać te orędzie Japonii. Jej wizyta nie jest dla jej własnej korzyści lub z jej własnej woli. To jest jądro orędzia, które ona próbuje nam przekazać. Otwórzcie wasze serca, żeby kochać tego Jedynego, który jest Źródłem waszego istnienia. Wy możecie Go kochać, w cnocie łaski, którą On wam oferuje. Jeżeli kochacie w ten sposób, będziecie w stanie naprawić wasze życie tak jak ja naprawiłem moje.

Vassula przyjechała do Japonii, będąc ponaglaną przez tego Jedynego, który, życzy Sobie, żeby przekazać każdemu z Japońskich ludzi szczegółowe sprawozdanie z Jego orędzi, poprzez Prawdziwe Życie w Bogu.