POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/interreligious/goldaward/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Interreligijność » Złota Nagroda Pokojowa 2003  »

 

Vassula otrzymuje złotą Nagrodę Pokojową 2003.

Vassula została zaproszona osobiście przez czcigodnego Suddhananda Mahathero, prezydenta buddyjskiej Kristi Prachar Sangha, aby w tym roku otrzymać Złotą Nagrodę Pokojową Atishy Dipankar i Visuddhanandy z okazji 94 urodzin zmarłego niedawno prezydenta i założyciela klasztoru buddyjskiego. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w niedzielę, 23 lutego 2003 roku. Ceremonii przewodniczył czcigodny Suddhananda Mahathero, który w październiku ubiegłego roku brał udział w międzyreligijnej pielgrzymce Prawdziwego Życia w Bogu do Egiptu, natomiast otwarcia dokonał Rev. Michael Rozario, arcybiskup Kościoła katolickiego w Bangladeszu.

Wśród gości specjalnych, którzy tego wieczoru zaszczycili swą obecnością to ważne spotkanie, znajdowali się również: Sekretarz Nuncjatury Apostolskiej w Dhaka - prof. dr Kazi Nazrul Islam z Wydziału Filozofii na Uniwersytecie w Dhaka, prof. Ranjit Kumar Chakraborty - rektor kolegium Ashalata w Chittagong, i liczni przedstawiciele czterech głównych religii (chrześcijanie, muzułmanie, buddyści i hindusi) oraz różni intelektualiści i ludzie biznesu.

Vassulę jako wybitną osobowość nominowali do tej nagrody mnisi buddyjscy w dowód uznania ogromnego wkładu, jaki miała w budowaniu zgody między religiami i w rozpowszechnianiu pokoju na świecie między wszystkimi narodami i wyznaniami. Jej przemówienie dotyczące dialogu międzyreligijnego, będącego bezcennym skarbem, siłą modlitwy, warunkiem utrzymanie pokoju i spełniania dobrych uczynków, koniecznych do dawania świadectwa naszej wierze, wywarło ogromne wrażenie na wszystkich zgromadzonych w auli. Prof. Wydziału Filozofii na Uniwersytecie w Dhaka, Dr. Kazi Nazrul Islam, głęboko poruszony słowami Vassuli, poprosił ją o wygłoszenie mowy na Uniwersytecie w Dhaka, na Wydziale Religii. Spotkanie zaplanowano na środę, 26 lutego, dzięki uprzejmości prof. Josepha O'Connella.