POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bibliography/webshop/bookdesc/vergine/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Bibliografia » Księgarnia » Opisy książek » Płyta Vergine Chakryani  »

 

Płyta Vergine Chakryani

Vergine Chakryan pochodzi z Armenii. Śpiewa lirycznym sopranem. Naukę śpiewu rozpoczęła w 13 roku życia. W 2000 r. ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne w Erewanie. Urodzona w chrześcijańskiej, armeńskiej rodzinie rozpoczęła swą karierę od wykonywania armeńskich, chrześcijańskich hymnów i obecnie śpiewa w kościele.

Dzięki poparciu Vassuli i Amerykańskiego Stowarzyszenia dla Prawdziwego Życia w Bogu wydała ostatnio swoją pierwszą płytę, która zawiera armeńskie hymny i pieśni Prawdziwego Życia w Bogu - ich teksty są modlitwami zaczerpniętymi z "Prawdziwego Życia w Bogu". Vergine poczuła takie natchnienie, kiedy po swoich modlitwach o dar tworzenia muzyki otrzymała go dzięki łasce Bożej. Zostały jej dane melodie i w ten sposób niektóre modlitwy, których możecie posłuchać, stały się pieśniami.

Vergine pisze: "Moją ulubioną książką zaraz po Biblii stało się "Prawdziwe Życie w Bogu". Zrobiło na mnie ogromne wrażenie i zainspirowało mnie...i nawet w moich snach wychwalałam Boga hymnem, który wtedy skomponowałam. Wkrótce potem, kiedy poproszono mnie o skomponowanie melodii i zaśpiewania kilku modlitw dla Prawdziwego Życia w Bogu, zawahałam się, ponieważ nie jestem kompozytorem, lecz śpiewaczką, i nigdy wcześniej nie komponowałam muzyki. To niewiarygodne, ale w tym momencie prosiłam Boga w swoich modlitwach o szczególny dar skomponowania melodii odpowiedniej dla modlitw "Prawdziwego Życia w Bogu", które były dla mnie bardzo cenne i bardzo bliskie memu sercu. I Bóg Wszechmogący, który jest pełen miłości dla nas, istot ludzkich, wysłuchał wołania mojej duszy. Jak wschodzące słońce rozprasza ciemności nocy przynosząc jasny dzień, tak i moja pierwsza melodia narodziła się i wypełniła moją pustkę. W ciągu całego miesiąca dzięki Bożej łasce i wstawiennictwu Naszej Pani powstały cztery melodie i zostały nagrane na tej płycie, która jest moją pierwszą".

Płytę można kupić TUTAJ