POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bibliography/webshop/bookdesc/enigma/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Bibliografia » Księgarnia » Opisy książek » Enigmat Vassuli »

 

Enigmat Vassulia

Zamów książkę ze Stanów Zjednocznych

Zamów książkę z Wielkiej Brytanii

Kościoły chrześcijańskie zawsze uznawały istnienie prywatnych objawień, przez które Bóg mówi bezpośrednio do dusz obdarzonych szczególnym charyzmatem. Tak jak działo się to w przypadku wielu znanych mistyczek, np. u św. Katarzyny ze Sienny czy św. Teresy z Avila, ten rodzaj objawień trwa poprzez pisma, które otrzymujemy także i dzisiaj. Do nich należy również "Prawdziwe Życie w Bogu" pisane przez Vassulę od 1990 r. Ponieważ pisma te są w języku angielskim, dzieło to zostało przetłumaczone na ponad 30 języków i rozpowszechnia się coraz bardziej. Z powodu Vassuli rozentuzjazmowana widownia zapełnia ogromne sale na całym świecie w czasie, gdy kościoły są opustoszałe.

Co przyciąga tłumy? Kim jest Vassula? Pod czyim wpływem podjęła się tego dzieła, które, jak zapewnia, dyktuje jej Bóg? Dlaczego niektórzy kapłani przekonani są o autentyczności tego objawienia? Jak to możliwe, że kobieta nie posiadająca żadnego przygotowania teologicznego, mogła napisać ponad 5000 stron, które zgadzają się z Ewangelią, Tradycją i dziełami najbardziej uczonych teologów? Dlaczego Watykan przestrzegł katolików przed działaniami Vassuli?

Książka ta pragnie udzielić odpowiedzi na te pytania i wyjaśnić fenomen Vassuli. Została napisana bez jakichkolwiek uprzedzeń, na podstawie szeregu wywiadów, jakich Vassula udzieliła Jacquesowi Neirynckowi. Jej cel jest prosty - dostarczyć czytelnikowi informacji, tak aby mógł on dojść do własnych wniosków.

Autor, Jacques Neirynck urodził się w Brukseli w 1931 r., a jego kariera zawodowa rozwinęła się w dwóch kierunkach: pierwszym była praca naukowa i nauczycielska, a drugim - dziennikarstwo i pisarstwo. Jako naukowiec, osiągnąwszy tytuł profesora, został zatrudniony na Uniwersytecie Lovanium w Kinszasie, na Katolickim Uniwersytecie w Louvain i w Federalnej Politechnice w Lozannie. Pracował również jako badacz, w szczególności dla Laboratorium Badawczego Philips w Brukseli. Jego specjalizacją jest teoria obwodów elektrycznych i systemów, gałąź matematyki, która ma zastosowanie w systemach elektrycznych. Jest fundatorem drukarni naukowej, Prasy Politechnik i Uniwersytetów Romańskich, gdzie kierował publikacją "Rozprawy o Elektryczności" wydanej w 22 tomach i przetłumaczonej na kilka języków.

Jako dziennikarz opublikował kilkaset artykułów o tematyce naukowej i technicznej przeznaczonych dla szerokiego odbiorcy. W szczególności współpracował z wydawnictwami publikującymi informacje konsumenckie oraz z telewizją i radiem. Należał do pionierów ruchu konsumentów, który dzisiaj obejmuje 5 krajów należących do Unii Europejskiej. Jako pisarz wydał 4 eseje i 3 nowele. W 1999 r. Jacques Neirynck został wybrany na członka Szwajcarskiego Parlamentu Federalnego.