POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bibliography/webshop/bookdesc/daniel/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Bibliografia » Księgarnia » Opisy książek » Mój anioł Daniel »

 

"Mój anioł Daniel"

Wstęp do książki "Mój anioł Daniel"

Zapraszamy was, abyście podeszli do tej książki tak, jakby Vassula Ryden była stenotypistką, która zapisuje dla was ogromnie ważną, osobistą wiadomość, przekazaną wam z miłości. Wielu z was ma świadomość, a nawet doświadczyło w pewien namacalny, by nie powiedzieć - nadzwyczajny sposób, tak jak Vassula, realnego istnienia waszych aniołów. Pan zaznaczył, że mówi do każdego z nas osobiście i powiedział, abyśmy czytając Orędzia podstawiali pod imię Vassuli swoje własne. Nie tylko Vassula, ale również każdy z nas ma swojego anioła stróża, który tak samo jak anioł Vassuli zabiega o to, abyśmy uznali, że "Bóg jest blisko ciebie i kocha cię". 30 maja 1986 r. Vassula zapytała swojego anioła o jego obecność i nastąpiła taka oto rozmowa:

Gdzie jesteś zazwyczaj?
Jestem tam, gdzie ty jesteś.
Możesz mnie widzieć tak wyraźnie, jak ja wszystko widzę?
Tak.
Gdzie jesteś, kiedy zbiegam ze schodów?
Jestem z tobą.
A teraz gdzie jesteś?
Jestem przy tobie.
Gdzie będziesz, kiedy umrę?
Spotkasz mnie. Będę u twego boku. ("Księga Anioła" 1,17-18)

Ten niezwykły zapis jest nieodpartym dowodem na to, że aniołowie nie są tylko abstrakcją albo postaciami z bajki; są one prawdziwie potężnymi stróżami i orędownikami, którzy kochają nas bardziej, niż jesteśmy w stanie to kiedykolwiek pojąć. Z rozmowy tej wynika jeszcze jedna prawda: wszyscy bardzo potrzebujemy opieki naszych aniołów w świecie, gdzie, jak Pan powiedział przez Vassulę, "Zły krąży wśród was jak wilk..." Orędzia w sposób konkretny zajmują się problemem pytań i sceptycyzmu w miarę, jak anioł Vassuli i Pan pracują nad tym, co sama Vassula określiła mianem swej bezdennej ignorancji na temat rzeczy nadprzyrodzonych. Fakt, że Vassula zaczęła być świadoma obecności swego anioła, zmienił wszystko. Jakby mogło być inaczej? Mimo to, walczyła jeszcze długo zadając sobie pytanie, jak to jest możliwe i "Dlaczego ja?". Nie mogła wówczas przewidzieć, w jaki sposób pomoże to innym, jednak od tamtej pory zrozumiała, że jest to naprawdę dar od Kochającego Ojca dla wszystkich Jego dzieci. Rozumie również, że On wybrał ją, ponieważ nie było na ziemi osoby tak nieświadomej Boga i tak obojętnej wobec Niego jak ona sama w tamtym okresie życia. Dlatego każdy, kto czyta te Orędzia miłości, dostrzega, że nie tylko nasz anioł stróż jest zawsze z nami, ale również nasz Błogosławiony Pan.

Pragnęlibyśmy, abyście zrozumieli, że Vassula jest tym, co Pan określił mianem "znaku" obecności naszego anioła. Jeśli to pojmiemy, będzie to dla nas, tak jak było i dla Vassuli, jedynie początkiem nowego przebudzenia. Doprowadzi nas ono bez wątpienia do większej świadomości żywej obecności Boga, Jego miłości do każdego z nas i zrozumienia powodu, dla którego nas stworzył.

W październiku 1986 r. Pan napisał ręką Vassuli następujące słowa: ("Księga Anioła" 2,51-52)
... Ja jestem twoim Odkupicielem i będę Nim zawsze, nigdy cię nie opuszczę. Kocham cię... Zwróć się do Mnie i popatrz na Mnie. Ja jestem Bogiem, twoim Niebieskim Ojcem. Zrozum, dlaczego jestem z tobą. Ja, Bóg, uczynię to samo z wszystkimi Moimi pozostałymi synami i córkami, bowiem wy wszyscy jesteście Moi... Ja, Bóg, kocham was wszystkich. Ja was wszystkich zjednoczę.

Tu możesz zamówić książkę ze Stanów Zjednoczonych

Tu możesz zamówić książkę z Wielkiej Brytanii.