POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/tuao/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Domy Maryjne » Domy Maryjne na świecie  » Filipiny Tuao »

 

Domy Maryjne na FilipinachTuao, Dolina Cagayan

Dom Maryjny w Tuao, Cagayan

Streszczenie

Usytuowany w klinice, Dom Maryjny z Tuao oferuje codziennie całkowicie darmową pomoc medyczną wszystkim tym, którzy tego potrzebują. Ponadto, każdego piątku rozdawane są posiłki około 45 ludziom- dzieciom i dorosłym.

Ten Dom Maryjny żywi ludzi w każdym wieku, wielu z nich czyta Orędzia a także stanowi część grupy modlitewnej z Tuao.

Vassula odwiedziła Dom Maryjny w listopadzie 2005 r. , tutaj z doktorem i Panią de Laza

TLIG jest bardzo ożywiony entuzjazmem i ciężką pracą dr German i jego żony Josie. Po pielgrzymce TLIG do Ziemi Świętej w 2000 powiedzieli Jezusowi "tak". Otworzyli Dom Maryjny, który został pobłogosławiony i uroczyście inaugurowany przez przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa dr Diosdado A. Talamyan we wrześniu 2000. Jego darmowe usługi medyczne w połączeniu z ewangelizacją TLIG dotarły aż do następnej prowincji, Kalinga Apayao.

Bosko umocnieni dzięki regularnym spotkaniom modlitewnym i osobistym czytaniem kontemplacyjnym, owa para oraz inni wolontariusze TLIG-DM ( Domu Maryjnego TLIG) z pewnością bardzo do serca wzięli sobie te słowa Naszej Najświętszej Matki: Trwajcie w Wierze, Nadziei i Miłości. Niech te cnoty będą owocem napełniającym wasze serca. Bóg jest wśród was dla zapewnienia waszym duszom wszystkiego, czego im brak. Winnice Pana pomnożą się i wydadzą dość owoców, by wyżywić tysiące;(22.9.89)

Dr. de Laza oferuje biednym darmowe leczenie medyczne na tych szpitalnych łóżkach

Każdego piątku biedni po spotkaniu modlitewnym dostają gorący posiłek

Świadectwo

Moje osobiste świadectwo o DM z Tuao

Zostałam owdowiała 7 lat temu i pozostawiona z ośmiorgiem dzieci. Przechodziłam przez ciężki czas próbując związać koniec z końcem, ponieważ pracowałam tylko dorywczo szyjąc ubrania. Po wielu latach finansowych problemów, byłam w stanie umożliwić kilku z moich dzieci skończenie ich edukacji na poziomie średnim, ale to nie było wystarczające dla nich aby wieść godziwe życie. Po wielu latach, większość z nich powstępowała w związki małżeńskie i zamieszkała w pobliskim sąsiedztwie. Teraz mam trzydzieścioro pięciu (35) wnucząt, w wieku od 2 do 15 lat. Tym razem problem przetrwania podwoił się, ale wciąż z Bożą pomocą, moje dzieci, wnuki i zdołaliśmy zmieścić się w tym tak ciasnym budżecie.

Od kiedy Dom Maryjny został założony w Tuao, życie odmieniło się materialnie i duchowo, od teraz moje wnuczęta radują się ciepłem i miłością roztaczaną przez Dom Maryjny, poprzez opiekę dr German i Josie de Laza. Duchowo, moje wnuczęta nauczyły się jak odmawiać Różaniec w naszym sąsiedztwie, a także są teraz świadomi ważności Mszy Świętej. Przedtem, oglądali tylko telewizję i byli bardzo rozproszeni podczas obecności na mszy. Teraz , niewielka choroba klanu nie jest problemem, lekarstwa są łatwo dostępne a mają też opiekę kliniki.

Rzeczywiście Nasz Pan i Maryja Matka są są zawsze zatroskani o duchowy i materialny dobrobyt ich dzieci. W zamian chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność, miłość i docenienie Bogu i naszej Błogosławionej Matce za posłużenie się Domem Maryjnym jako narzędziem Bożej miłości w tym kraju Trzeciego Świata. Reszta zapewniła, że przykazanie Pana, którym jest miłość dominuje w całym naszym życiu.

Z Jezusem, Maryją i Józefem, Felisa Salvador Bagumbayan, Tuao, Cagayan

Informacje kontaktowe

Adres: Cagayan Valley, Philippines
Email:
Odpowiedzialni: Dr. German de Laza