POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/manila/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Domy Maryjne » Domy Maryjne na świecie  » Filipiny, Manila »

 

Domy Maryjne na FilipinachDom Maryjny w Manili

Streszczenie

Dom Maryjny dla bezdomnych dzieci

Pewnego popołudnia w maju 2005, około 70 bezdomnych dzieci zgromadziło się na korcie do koszykówki na zamkniętym terenie w Felix Huertas St., w centrum Manili. Wolontariusze TLIG przygotowali przekąski dla nich i byli zaskoczeni odkrywając, że dzieci przyszły ponieważ ktoś im powiedział, że będą uczeni się modlić. Od tego dnia aż po teraz, 30-130 z nich przychodzi raz w tygodniu aby się posilić, modlić się, śpiewać i bawić się. W czerwcu 2006, właściciel tego zamkniętego terenu wspaniałomyślnie dotował użytkowanie 3-kondygnacyjnego budynku dla wolontariuszy TLIG aby opiekowali się bezdomnymi dziećmi. I tak właśnie zaistniał pierwszy Dom Maryjny w Manili.

Ta ulica prowadzi do jednego z dwóch należących do państwa Klinik Macierzyństwa w tym 12-sto milionowym mieście. Liczba urodzin jest tak duża, że niewystarczające w stosunku do potrzeb wyposażenie Kliniki zmusza od 2 do 4 mających wkrótce porodzić kobiet do dzielenia jednego łóżka. Niedaleko jest Miejskie Więzienie otoczone terenami gdzie żyją żony i dzieci więźniów. Są tam też dzieci pozostawione samym sobie, gdyż obydwoje rodziców jest w więzieniu.

Sobotnie karmienie dzieci

W tej atmosferze dilerów narkotyków i ich konsumentów, nożowników i marynarskiego życia w pensjonatach, Dom Maryjny przystań pokoju i miłości, wita 150-200 bezdomnych dzieci każdego wieku od 8:00 do 12:30. Dzieci są wesoło zajmowane lekcjami rysowania i malowania, śpiewaniem pochwalnych pieśni, tańczeniem, a także są żywione pełnowartościowym posiłkiem. Dzieci są także uczone jak się modlić oraz odbywają lekcje katechezy. Wolontariusze Domu Maryjnego służą także 50 biednym rodzinom w ich rekrutacji do parafialnego programu bezpłatnej opieki medycznej i dentystycznej. Do tych działań włączane są codzienne spotkania modlitewne z dziećmi z różnych grup wiekowych i ich matkami. Ostatnio wolontariusze z prywatnej szkoły St. Mary of the Woods, przyłączyli Dom Maryjny do swojego programu opieki społecznej dla biednych, pomagając wolontariuszom TLIG Domu Maryjnego w ich pracy.

Wolontariusze szkoły St. Mary Of The Woods z dziećmi z Domu Maryjnego
Poznawanie i pomaganie bezdomnych dzieci

Informacje kontaktowe

Adres: Felix Huertas St., Sta Cruz, Manila, Philippines
Odpowiedzialni:Ramona B. Abundo, Micaela B. Lara, Teresa Escorpiso
Tel:+63 927 5511308
Email:,