POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/brasilia/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Domy Maryjne » Domy Maryjne na świecie  » Brazylia »

 

Domy Maryjne w Brazylii
Dom Maryjny Brasília

Kilka rodzin przed Domem Maryjnym w Recanto das Emas, Brasilia

Streszczenie

Ten Dom Maryjny jest usytuowany 40 km od śródmieścia Brasilia, stolicy Brazylii, w sąsiedztwie z Recanto das Emas. M. Laire i wolontariusze TLIG Domu Maryjnego pomagają 60 rodzinom i 200 dzieciom w każdym wieku, poprzez rozdawanie jedzenia, ubrań i materiałów szkolnych. Większość z potrzebujących, którzy często goszczą w Domu Maryjnym, to samotne matki z dziećmi, czasami w liczbie od 10 do11 w jednej rodzinie. Wiele dzieci i młodzieży jest pozostawianych w Domu Maryjnym, kiedy w międzyczasie ich matki pracują, 3 z tych nastolatków jest upośledzonych umysłowo.

Jedzący i obsługiwani biedni ludzie

Wolontariusze TLIG prowadzą zajęcia każdego wtorku, środy i czwartku aby nauczyć młodzież szydełkowania, patchwork`u, wyrobu biżuterii i malowania na podkoszulkach. Raz w miesiącu świadczona jest bezpłatna opieka medyczna, a także rozdawane są leki. Dorośli i dzieci są uczeni o Bogu i stali się częścią grupy modlitewnej TLIG, która spotyka się każdej środy i soboty w Domu Maryjnym. Podczas tych wszystkich działalności, biednym ludziom podawany jest gorący posiłek i przekąski.

Przed renowacją...
..i po renowacji, z naprawionym dachem dzięki dotacjom.

Dzięki dotacją danym przez Międzynarodowy Fundusz Beth Myriam, został naprawiony dach nad patio. Obecnie 200 dzieci i 60 matek jest bezpiecznie osłoniętych przed słońcem i mocnym tropikalnym deszczem, i mogą się cieszyć rozmową i zabawą będąc tak bardzo chronionymi i kochanymi w tym Domu Maryjnym. Jedno z pomieszczeń w tym domu zostało odnowione i jest teraz kliniką używaną przez doktora i pielęgniarkę, aby świadczyć tam darmową pomoc medyczną i wydawać za darmo leki raz w miesiącu. Ponadto, dzięki dotacjom, Dom Maryjny może podawać pełnowartościowe posiłki. Obecnie, trzy razy w tygodniu wydawane są potrzebującym odżywcze śniadania i pełne, gorące obiady. Dodatkowo, wielu bierze jedzenie w paczkach dla starszych albo chorych w domu, a wielu jeszcze innych bierze koszyki z podstawowymi artykułami spożywczymi na pozostałe dni tygodnia. M. Laire i inni wolontariusze TLIG Domu Maryjnego są wdzięczni za pomoc finansową, którą otrzymują i kontynuują swoją pracę w miłości wewnątrz rodziny ich Domu Maryjnego.

Dzieci podczas lekcji


Galeria Brazylijskich Domów Maryjnych

Informacje kontaktowe

Adres: Recanto das Emas, Brasília - DF
Odpowiedzialni: Maria Laire de Fatima Ferreira Lima Rolim
Email: