POWRÓC DO STRONY:http://www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/bangladesh/www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/bangladesh/www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/bangladesh/www.tlig.org/pl/bethmyriam/world/bangladesh/WIELKOSC CZCIONKI: NORMALNY - DUZY

Polski » Domy Maryjne » Domy Maryjne na świecie  » Bangladesz »

 

Dom Maryjny w BangladeszuDom Maryjny w Dhaka

Wolontariusze TLIG w Domu Maryjnym

Streszczenie

Dom Maryjny w Dhaka został otwarty 6 lat temu, w grudniu 1999r, służąc 10 potrzebującym ludziom z pobliskiej dzielnicy slumsów.

Szczęśliwi biedni czekający na swoją kolej do spożycia posiłku

Dziś jest to 100 osób w różnym wieku - potrzebujący mężczyźni, kobiety i dzieci z dzielnicy slamsów przychodzą każdego dnia o 12 aby spożyć ciepły posiłek. Obiady serwowane są zgodnie z tygodniowym planem pełnowartościowej diety i odpowiednią zawartością kaloryczną, na którą składają się wołowina, kurczaki, ryba w curry oraz dodatki tj. tradycyjny ryż, warzywa, surówka lub dhal, banany i inne owoce.

Od marca 2001 ten Dom Maryjny gości także klasę Banglaskiej szkoły każdego poniedziałku, wtorku, środy, czwartku i soboty od 16:00 do 17:00. Klasę stanowią od 25 do 30 dzieci ze slamsów pomiędzy 5-tym a 12-stym rokiem życia, którzy uczęszczają tam aby zdobyć podstawową wiedzę z zakresu czytania, pisania i arytmetyki. Lekcje języka angielskiego dla dzieci odbywają się w takich samych dniach i godzinach jak powyżej. Po zakończeniu każdej lekcji wszystkie dzieci otrzymują mleko i ciastka.

Do materialnej pomocy, jaka ofiarowywana jest każdemu z gości Domu Maryjnego będącego w potrzebie, należą także: pomoc medyczna, ubrania, buty, moskitiery itp.

Paczki z jedzeniem rozprowadzane w czasie Ramadanu

Ci którzy przychodzą się posilić są zachęcani do zmówienia ich własnych modlitw przed rozpoczęciem jedzenia. Przez szacunek dla ich praktyk religijnych, pomocnicy Domu Maryjnego przygotowują specjalne paczki z jedzeniem dla biednych ludzi, aby mogli zabrać je ze sobą do domu na czas Ramadanu. Vassula odwiedziła ten Dom Maryjny w listopadzie 2005r. i była bardzo usatysfakcjonowana widząc radość tych, którzy służą i tych którzy są obsługiwani.

Duleep pomaga służyć biednym w Domu Maryjnym

Informacje kontaktowe

Adres: 4th floor, House #500, Road #9, DOHS Baridhara, Dhaka 1212, Bangladesh
E-mail:
Odpowiedzialni: Duleep De S. Gunesekere and Catarina Andritsaki