ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/uganda/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Uganda, Bundibugyo »

 

Beth Myriam - Uganda

 


Beth Myriam Bundibugyo, Uganda

Stručný přehled

Bundibugyo je oblast v západní Ugandě na předhůří hor Rwenzoris, asi 400 km od hlavního města Ugandy Kampala. Na severu a na západě hraničí s Democratickou Republiku Kongo. Bundibugyo zažívalo po dlouhá léta mnoho násilí a povstání. Desítky tisíc obyvatel ztratily domov během války s rebely (ADF - Allied Democratic Forces), která řádila v oblasti v letech 1997-2000.  Toto charitní dílo zahájilo pomoc utečeneckým rodinám při přesídlení. Program byl skončil tím, když bylo v roce 1998 rodinám opět umožněno, aby se vrátily do svých domovů.

 

Péče o vystěhovalecké rodiny byla opravdu výzva, protože měly problém zajistit jídlo pro všechny své členy, a vždy tím nejvíce trpěly děti, zvláště nedostatkem vyvážené stravy. Válka region zničila a zanechala rodiny bez zaměstnání, bez základních příjmů a bez jakékoliv finanční pomoci. Společenství podéle hranice jsou dodnes občas vystaveny bojům a potyčkám mezi rebely a armádou.  Město Bundibugyo bylo také v roce 2007 epicentrem nákazy Eboly.

Děti si hrají před Beth Myriam

 

Děti dostávají v Beth Myriam oběd.
Zásoby

 

TLIG Beth Myriam - dobrovolníci při vaření

 

V zahradě Beth Myriam

 

Před třemi lety někteří horliví čtenáři TLIG z Evropy odvážně dovezli do Ugandy knihy poselství. Nyní je zde v Bundibugyo 6 modlitebních skupin. Modlitební skupina v Bugombwa začala vydávat jídlo dětem v místní farnosti a nyní mají na starost vlastní Beth Myriam. Vydávají jídla 5 dní v týdnu. Jejich dílo zachránilo životy 150 trpícím dětem, které umíraly na podvýživu. Obyvatelé Bugombwa jsou vděční za jejich štědrost a humanitární péči. 

Kontakt

Adresa: Bugombwa Beth Myriam Project
P.O. Box 1131, Bundibugyo, Uganda
Zodpovědná osoba: Anne Amanya, Leocardia Byenke, Jane Nyanzi
Email:Jane Nyanzi -
Email: Leocardia Byenke -