ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/propatria/www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/propatria/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Venezuela, Propatria »

 

Beth Myriam - Venezuela

 


BM Venezuela, Propatria

Stručný přehled

V centru Caracasu, hlavního města Venezuely, už po mnoho let funguje Beth Myriam a je podporována Asociací TLIG ve Venezuele a modlitebními skupinami TLIG. Je k dispozici dvacet TLIG dobrovolníků, kteří zde pomáhají ve svém volném čase. Beth Myriam sytí chudé, učí číst a psát dospělé i děti, umožňuje denní hygienu a praní prádla. Denně je podáváno 350 jídel (pondělí - pátek) hlavně dospělým bez domova, ale i dětem. Dále asi 40 lidí deně dostane lékařskou péči, léky jsou dotovány z velvyslanectví USA v Caracasu.

Oběd v Beth Myriam
Čekání na sprchu

V poslední době zorganizovali TLIG dobrovolníci jednodenní duchovní cvičení pro chudé, kteří navštěvují jejich Beth Myriam a pozvali 4 štědré lékaře, kteří poskytli zdarma chudým lékařskou péči.  Dvě kadeřnice pracovaly na stříhání vlasů v Beth Myriam. Mnoho potřebných bylo dříve žebráky, kteří žili na ulicích, a jejich jediným útočištěm byl Dům Panny Marie, protože jen zde mohli dostat jídlo a zdravotní péči. Dobrovolníci TLIG je dovedli do nemocnice, pokud potřebovali odbornou zdravotní péči. 

Potřební dostávají své jídlo

Svědectví

Svědectví z Beth Myriam, které napsal pečovatel o Gustavovi Cardozovi, který má 59 let a je žebrák. 

Gustavo chodí do Beth Myriam od té doby, co byl založený před 4 lety.  Dalo by se říct, že nevynechal ani jeden den. Protože je alkoholik, obvykle vyprávěl Benitovi, pečovateli, své problémy a že by mu měl naslouchat. Mezi běžné problémy patří fyzická  bolest, zápal chodidel nebo rukou. Bydlí na ulici a spí v Plaza Propatria, před Beth Myriam. Žádali ho, aby byl opatrný, protože v noci se tam potulují smrtící gangy. V odpadcích se našli dva nebo tři chudí lidé, kteří měli svázané ruce s pěti kulkami v krku. Ve městě se za noc stane více než 18 vražd a policie nic nedělá.

Mluví Gustavo: „Už to jsou 4 roky, co sem chodím jíst, chovají se ke mně velmi dobře a vždycky se nasytím. Je to téměř všechno jídlo, které za celý den sním. Hodně piji, ale nemohu se tomu ubránit. Takto necítím v noci zimu. Mám tento dům velmi rád a vždycky se sem chodím najíst, kdybych nešel, zemřel bych hlady. Nemám rodinu. Díky Bohu a Panně Marii, že toto máme.“

V minulosti byl Gustavo příležitostný obchodník, který cestoval po celé Venezuele a prodával díly na auta a měl rodinu. Nevzpomíná si jestli měl děti. Nemluví o tom rád, ani nechce, aby se ho na to někdo ptal. Je milý a nikdy se z nikým nebije. Je trochu pomalý, když je opilý. Hodně pomáhá v Beth Myriam.

Benito Prieto, Pečovatel Beth Myriam.

KONTAKT:

Adresa: Caracas, Venezuela
Av. 3a entre calle 6, Propatria 7
Zodpovědná osoba : Benito Prieto, Carmen Fernandez, Rosalia Camerlingo
Email: