ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/nepal/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Nepal, Kathmandu »

 

Beth Myriam - Nepál

 


Beth Myriam Nepal - Kathmandu

Stručný přehled

Nová BM byla otevřená v Kathmandu 2. listopadu 2009.

 

Před oficiálním otevřením jsme při modlitbě v kuchyni zasvětili Beth Myriam naší Matce, Panně Marii.

Byli zde všichni rodiče, zastupitelstvo vesnice, majitel školy, učitelé, všichni naši dobrovolníci a novinář pan Ashish z Asia News. Přišli i někteří pastoři, kteří projekt plně podporují. Jeden z nich měl slavnostní řeč a mne také požádali o pár slov. Děkuvala jsem Bohu za tu milost, že jsme mohli otevřít Beth Myriam, všem zastupitelům za jejich milující podporu, dobrovolníkům jsem řekla, že bez nich by nic z tohoto nebylo možné. Děkovala jsem také rodičům, že do našich rukou svěřili své milované děti. Mluvila jsem o tom, že domy Beth Myriam jsou po celém světě, jak mi řekla Vassula vloni při své návštěvě Nepálu. A tak pokaždé, když jsem šla přes most, doufala jsem, že kdybychom mohli otevřít Beth Myriam, mohlo by to být tady.

Děti dostávají teplé jídlo, ostatním objednáváme 75 potravinových balíčků a čaj. Když viděl Dilip ten zástup, objednal ještě dalších 50 a stále to nestačilo. Přišli i někteří staří lidé. Přišlo asi 165 (ne-li více) dospělých a 36 dětí ze školy. Bylo to nádherné vidět jejich rozzářené tváře, když seděli dokola a jedli s takovou chutí.

 

 

 

Panna Maria nám darovala další velkou lépe osvětlenou místnost hned naproti škole, díky níž můžeme mnohem snadněji rozdávat jídlo. Blízko školy byla rozbitá studna. Zaplatili jsme opravu a kolem studny jsme to vybetonovali.

Měli jsme z toho všichni velikou radost. Cítím se tu ve slamu doma, vždycky jsem to tak cítila při péči o pacienty s leprou. To na mě velice silně zapůsobilo a přineslo mi to mnoho dobrého.

Opět bylo úžasné sledovat, jak Pán vede a chrání svůlj lid.

Ve Dvou Srdcích
s láskou
Christiane

 
 
Fotogalerie z otevření Beth Miriam v Kathmandu, Nepál 2009

Kontakt

Místo: BM Nepal, Kathmandu
Zodpovědná osoba: Christiane Plompen