ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/montevideo/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Uruguay, Montevideo »

 

Beth Myriam - Uruguay

 


Beth Myriam, Montevideo

Stručné shrnutí

Takto to vypadá před domem

Beth Myriam v Montevideo je v blízkosti “Cordon” jen jeden blok od nemocnice Pereira Rossell, největší státní nemocnice pro matky a děti ve městě, slouží však lidem z celé Urugvaje. protože je to státní nemocnice, je ošetření zdarma. Navštěvuje ji tedy většina chudých matek s dětmi. 

U oběda...
Děti u jídla

Tento dům Beth Myriam podává obědy pacintům, kteří cestují z daleka, aby mohli být ošetřeni nebo podstoupili náročnější léčbu (na onkologii, radiologii, psychoterapii, psychiatrii). Tráví pak v nemocnici celé hodiny, často až do pozdního odpoledne. Tito pacienti jsou většinou tak chudí, že si nemohou dovolit ani hamburger, natož pořádný oběd a tak se mají jen chléb a "mate", místní (národní) horký nápoj místo horkého čaje. Nyní jsou šťastní, že mohou navštívit naši Beth Myriam, kde dostanou nejen vydatný teplý oběd, ale také se najde místo k odpočinku. K obědu se podává teplé jídlo s hovězím nebo kuřetem a zeleninou, k tomu rýže nebo těstoviny a nějaká sladká dobrota nebo ovoce. Jídlo je velmi vydatné a vyvážené. Je skutečně jedinečné, protože je vařené s láskou a modlitbou. Všichni si je pochvalují - "Vaše jídlo je vynikající".

Na oběd přichází mnoho rodičů, jejichž děti jsou hospitalizovány na jednotce inzenzivní péče v nemocnici. Všechny naléhavé případy jsou přiváženy právě sem, protože nemocnice patří k nejrozsáhlejším v zemi. Zoufalí rodiče přicházejí nejen pro jídlo, ale také pro modlitbu a slova útěchy. 

Část ze 150 dětí z Shanty Town jedí 'guiso'
Ana a další pomocníci připravují zeleninu pro 150 dětí

Později náš tým Beth Myriam zavedl další charitní aktivitu.  Dvakrát v týdnu vaříme velký hrnec “guiso” (národní jídlo) a zaneseme ho do slamů, kde nakrmíme asi 185 dětí. Vděčný pohled dětí pochutnávajících si na své porci "guisa", která je pro mnohé z nich jediným vydatným jídlem za den, je dostatečnou odměnou za všechnu námahu a těžkou práci.

Tyto čtyři děti a jejich matky našly v Beth Myriam lásku, péči a ubytování, tak vyrůstají zdravé a šťastné

Kontakt

Místo: Montevideo, Uruguay
Vedoucí: Ana Lizaralde
Email: