ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/monterrey/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Mexico, Monterrey »

 

Beth Myriam - Mexiko

 


Beth Myriam, La Casa de Maria, Monterrey

Stručný přehled

V Monterrey poblíž nemocnice

Monterrey leží na severovýchodě Mexika, 200 km od hranice se Spojenými Státy. Je to třetí největší město v Mexiku se 4 miliony obyvatel.

Prosinec 2009
Dům Beth Myriam v Monterrey Nuevo Leon v Mexiku pracuje už více než čtyři roky s pomocí dobrovolníků z různých moldlitebních skupin Opravdového života v Bohu ve městě. Dáváme těm nejpotřebnějším lidem potravinovou a duchovní pomoc.

Už od začátku jsme se začali starat o příbuzné nemocných hospitalizovaných v blízké nemocnici a také o chudé lidi v okolí.

Když jsme viděli všechnu tu nouzi, prosili jsme Pána, aby nám pomohl, tak nám 25. října 2008 poslal větší místo, na které jsme se mohli přestěhovat a kde byla i jídelna, kuchyň a oratoř, což nám velmi pomohlo.

Vloni v lednu 2009 navštívila naši Beth Myriam Vassula. Z její návštěvy jsme měli velkou radost. Řekla nám, že naše Matka, Panna Maria, vede naši Beth Myriam. Povzbuzovala nás, abychom pokračovali a přidali více židlí a stolů do jídelny, protože bude přicházet více více lidí. A od toho dne se počet návštěvníků stále zvětšuje. 

Ve čtvrtek podáváme snídaně a pořádáme modlitební setkání pro všechny. Celkem ve čtvrtek vydáme asi 170 jídel, z toho tak 40 k odnesení domů. V pátky rozdáme asi 250 snídaní a k tomu ještě balíčky pro ty, kdo musí být nablízku svým příbuzným v nemocnici. V sobotu vydáme asi 280 teplých obědů. V tento den přichází do nemocnice mnoho lidí na specializované zákroky (např. na dialýzu, chemoterapii).

Během těchto tří dnů v týdnu je otevřeno a podle Vassulina doporučení podáváme vyváženou stravu jako např. jogurty, saláty, kuře, maso a zeleninu. Každý dostane nakonec dezert, džus, kávu a mléko. 

“La Casa de Maria” v Monterrey zahájil svou činnost v roce 2006
Větší prostorná jídelna

V říjnu 2008 jsme začali budovat větší jídelnu s modlitebním koutem. Bylo to hotové za týden a nenarušilo podávání jídel. Mohli jsme jim tak pomáhat nejen potravou, ale i modlitbou a duchovní pomocí. S velkou radostí pomocníci v Beth Myriam cítí přítomnost Panny Marie a milující pomoc Ježíše, dodávající jim sílu pokračovat v jejich nádherném díle. Chudí vděčně přijímají Boží lásku a pomoc skrze štědrost pomocníků v BM.

Od ledna 2009 jsme díky pomoci vašich darů mohli mnoho v BM zlepšit, uvádíme

1. Nový velký (profesionální) sporák
2. Velký mrazák (použitý, ale ve velmi dobrém stavu)
3. Mohli jsme pořídit dvě digestoře; jednu nám daroval štědrý dárce a na druhou přispěla modlitební skupina
4. Dvě nové klimatizační jednotky, které jsme dostali se slevou dealera, který nám tak chtěl pomoci. Byla to velká pomoc, protože Monterrey je v létě extrémní horko, teplota skoro každý den překračuje 100 F (asi 40 C).
5. Nainstalovali jsme také alarm, protože se v okolí krade.
6. Pořídili jsme nový kuchyňský dřez, protože ten starý už byl ve špatném stavu a nepoužitelný
7. Koupili jsme tři nové stoly, židle a nové zásuvky do kuchyně.

Nový sporák
... a nový mrazák

Svědectví paní, která přichází do Beth Myriam:
“Co by bylo s námi, kteří přicházíme zdaleka a nemáme dost peněz ani žádné příbuzné v tomto městě? Ale Bůh přichází, aby nám ukázal Jeho Lásku. Když přicházíme do Beth Myriam, jsme přivítáni s láskou bez rozdílu barvy pleti, vyznání nebo sociální situace. Je to pro nás balzám Lásky, cítíme, že Bůh je skutečný (exituje). Ty skutky nepochází ze srdce člověka, ale vycházejí z Božího Srdce. Díky vám všem, díky Casa de Maria (Beth Myriam), Bůh vám žehnej.”

Společná modlitba v Beth Myriam
Pomocníci v BM modlitební skupiny TLIG v Monterrey

Kontakt

Adresa: Monterrey, NL Mexico
Zodpovědní: Lupita Magaña de Duran, Jessica Ruiz, Irma Vidrio de Jauregui
Tel: 52-81-83 151045
Email: