ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/mexicocity/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Mexico, Mexico City »

 

Beth Myriam - Mexiko

 


Beth Myriam - Mexiko

Stručný přehled

Beth Myriam v Mexiko City se nachází v sousedství oblasti “Zona Rosa”, kde je hodně bezdomovců různého věku, mužů i žen, dětí, těhotných, kteří nemají kde bydlet, nemají co jíst a trpí především nedostatkem lásky. V “Zona Rosa”  najdete mnoho barů, nočních podníků a mnoho dalších hříšných míst. Můžeme tu vidět, že se na tomto místě naplňuje Boží slovo, že "kde se rozmohl hřích, tam se ještě mnohem více rozhojnila milost."

BM zahájila svou činnost na jaře roku 2010, když TLIG dobrovolníci vyšli, aby našli a pozvali do Beth Myriam lidi bez domova. Nyní je každé úterý a čtvrtek rozdáváno tak 50 až 65 hlavních jídel. Chudí lidé přichází do BM, aby mohli promluvit o všem, co potřebují, ale hlavně vědí, že jim někdo chce trpělivě naslouchat a porozumět jim. A přesně to je starost dobrovolníků v této BM, aby si během podávání jídla našli čas k rozhovoru. Většina z chudých skutečně strádá a na ulici žije už dlouhou dobu, ale Láska uzdravuje a krůček po krůčku jsou více otevření a přátelštější. Učí se zde modlitbě. A mnozí ti, kdo předtím o Panně Marii nic nevěděli, ji více poznávají a milují, a nyní se k Ní modlí.

Dary štědrých lidí, kteří chtějí pomoci, jsou rozděleny těmto chudým, kteří tak dostanou oblečení, obuv a také lékařskou péči, když ji potřebují.

Dobrovolníci z Beth Myriam v Mexico City chtějí rozšířit své charitní dílo. Rádi by v budoucnu chudým nabídli sprchu, kapli a lékařskou péči a zubaře.

Kontakty

Mexico City
Zodpovědní: María del Carmen Viñas, Rocío Landeros Viñas, Martha Castellanos
Email: