ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/manila/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Filipíny, Manila »

 

Beth Myriam - Filipíny

 

 


Beth Myriam Manila

Stručný přehled

Beth Myriam pro děti ze squatů.

Jedno odpoledne v květnu 2005 se shromáždilo asi 70 dětí ze squatů na basketbalovém hříšti v ulici Felix Huertas St., v centru Manily. TLIG doprovolníci jim připravili svačinu a byli překvapeni, kolik jich přišlo, přestože jim někdo řekl, že se tam budou učit modlit. Dodnes jich tak 30 - 130 jednou týdně chodí na jídlo, společně se modlí, zpívají a hrají si. V červnu 2006 dal majitel pozemku velkoryse pomocníkům k užívání prostor se třemi místnostmi, kde se mohou o děti starat. Tak začala svou činnost první Beth Myriam v Manile.

Na konci ulice jsou dvě státní kliniky - porodnice, které slouží městu s 12 milliény obyvatel. Počet porodů je tak vysoký, že prostory kliniky nestačí, a na jedno lůžko připadají tak 2 - 4 rodící matky. Nedaleko je vězení, které je obklopené squatty, kde žijí ženy a děti vězněných, některé děti sotva přežijí, protože mají oba rodiče ve vězení. 

Sobotní jídlo pro děti

V tomto místě drogových dealerů, narkomanů, zlodějů a námořníků, kteří žijí v hotelích, je Beth Myriam přístavem míru a lásky, který přivítá 150 - 200 různě starých dětí ze squatů. Přicházejí každou sobotu od 8:30 do 12:30. Jsou šťastné, že můžou navštěvovat hodiny malování a kreslení, že mohou zpívat a chválit Boha, tančit a dostanou pořádné teplé vydatné jídlo. Učí se také modlit a navštěvují hodiny katechismu. Dobrovolníci BM také pomáhají 50 chudým rodinám s jejich zapojením se do místního programu bezplatné lékařské a zubní péče. Dále pořádají každodenní modlitební setkání s dětmi různých věkových kategorií a s jejich matkami. Nedávno jeden z dobrovolníků, který je studentem na soukromé škole St. Mary of the Woods přihlásil Beth Myriam do školního dobrovolnického programu pro chudé, což dobrovolníkům velmi pomohlo v jejich práci. 

Škola St. Mary of the Woods - dobrovolníci s dětmi z Beth Myriam

Vědí, jak dětem ze squatů nejlépe pomoci

Kontakt:

Adresa: Felix Huertas St., Sta Cruz, Manila, Filipíny
Zodpovědná osoba:Ramona B. Abundo, Micaela B. Lara, Teresa Escorpiso
Tel:+63 927 5511308
Email: ,