ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/goiania/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Brazílie, Goiania »

 

Beth Myriam v Brazílii

 


Beth Myriam Goiania

BM Goiania
BM Goiania

 

Shrnutí

V Beth Myriam v Goiania je zubní ordinace. Od roku 2012 ji využilo 400 lidí. Byla jim poskytnuta péče jako obnova chrupu, vyndávací protézy a vytržení zubu. Bylo zde také ošetřeno na 100 případů akutní bolesti zubů.

12. října, na brazilský svátek Panny Marie Aparecida – patronky Brazílie, a také v tento den dětí, bylo dětem rozděleno více než 300 litrů zmrzliny. Snědly více než 300 sendvičů a vypily 100 litrů minerálky. Každý týden od ledna do října bylo 30 chlapců a děvčat v Beth Myriam evangelizováno a vyučováno katechismu.

V roce 2012 bylo zapsaným rodinám rozesláno 2,5 tuny rýže. Kromě toho bylo v Beth Myriam rozděleno 10 800 teplých jídel.

Tento rok potřebuje Beth Myriam v Goiania dary, aby mohli připravit štědrovečerní večeři pro 300 lidí, koupit dárky 250 dětem a zapsaným rodinám dát celkem 100 košů potravin (rýže, fazole, cukr, olej, sůl, atd.).

BM Goiania
BM Goiania

 

Svědectví 1

Každé pondělí během měsíců srpna a září byla v domě Beth Myriam organizována 24 hodinová adorace k duším v očistci na úmysl za nezaměstnané, kteří přijdou. Někteří byli bez práce déle než 2 roky. Po více než 8 pondělcích modliteb všech 10 lidí našlo práci a byli šťastní, že jsou konečně podporou pro své rodiny. Joao a Marcelo byli bez práce déle než dva roky a nyní jsou zaměstnáni a vděční Boží Prozřetelnosti. Na přímluvu Matky Boží a duší v očistci ukázal Beth Myriam cestu víry a naděje lidem, kteří byli zoufalí.

Ma. da Gloria, dobrovolnice TLIG

Svědectví 2

Jednou v říjnu, v sobotu, jsme připravovali obvyklé množství jídla pro výdej v Beth Myriam. Když bylo jídlo hotovo, viděli jsme mnoho lidí, dospělých i dětí, jak se přichází najíst.  Zjistili jsme, že jídlo, které jsme uvařili, nebude pro všechny stačit, přicházeli totiž další a další lidé. Řada byla čím dál delší a nebyl čas vařit další jídlo. Vložili jsme společně ruce nad veliký hrnec rýže s kuřetem a modlili se Otče náš. Když jsme jídlo začali rozdělovat, všimli jsme si, že i když jsme odebírali, z hrnce nic neubylo, množství v hrnci se nezmenšilo! Nakonec se najedl každý dobře, každý kolik chtěl. Když nyní připravujeme jídlo, vždy začínáme modlitbou Otče náš a každý den jsme svědky zázraku rozmnožení jídla.

Ana and Milu, dobrovolnice TLIG

Svědectví 3

Do Beth Myriam přišla jedna paní, Maria Silva, v zoufalé situaci. Jejího manžela brutálně zabila skupina drogových dealerů. Měla dvě děti a byla v 7. měsíci těhotenství. Žili v pronajatém domě, ale po zavraždění jejího manžela už tam déle bydlet nesměla. Neměla co jíst a byla v těžké depresi. Hned jsme nashromáždili mléko a jídlo pro děti a oblečení pro miminko, které se mělo brzy narodit. Tato paní přišla do Beth Myriam pro pomoc. Když přišla, moc plakala, několik dní neměla nic k jídlu. V tu chvíli se skupina z Beth Myriam začala modlit k Panně Marii, prosili Ji, aby přišla na pomoc této rodině, která přišla o otce a je tak smutná. Modlili jsme se s nimi růženec a prosili, plni víry, o řešení pro jejich životy. Když jsme skončili, paní si vzala jídlo a odešla. O týden později jsme se dozvěděli, že se tato paní mohla přestěhovat do domu ke své matce, do jiného státu v Brazílii. Řekla, že když přišla do Beth Myriam, byla úplně ztracená, ale po modlitbách, a když dostala materiální pomoc, pocítila, že Bůh je s ní.Fotogalerie domů Beth Myriams  Brazílii

Kontakt

Adresa: Goiania, Brazil
Zodpovědná osoba: Maria da Gloria Cavalcante
Email: mgloriacavalcante@gmail.com