ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/eltigre/www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/eltigre/www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/eltigre/www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/eltigre/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Venezuela, El Tigre »

 

Beth Myriam - Venezuela

 


Casa de Maria El Tigre

Stručný přehled

BM El Tigre, Venezuela

Beth Myriam El Tigre je v sousedství “Sv. Františka z Asisi” ve státě Anzoategui, 600 km od hlavního města Karakasu, na východě Venezuely. Je to chudá oblast, obklopená chudými. Do Beth Myriam přicházejí děti z dalekého okolí.

Děti dostávají jídlo...

Tato BM byla založena 2. srpna 2003  jako odpověď našemu Pánu, Ježíši Kristu, na poselství diktovaných Vassule. Od té doby až dodnes je zde chyatáno jídlo pro děti. K tomu slouží dva mobilní domy specielně vybavené právě pro tento účel. Od pondělí do pátku dostává obědy 58 dětí, které navštěvují školy v okolí. Dobrovolníci BM jsou v kontaktu s učiteli, kterým doporučili, aby ty "nejchudší z chudých školáků" posílali na jídlo do BM. Jídelníček je sestavován výživovým odborníkem a obměňován podle výše přijatých prostředků (fin. darů), ale vždy je pamatováno na to, aby jídlo bylo vyvážené a obsahovalo proteiny, uhlovodany, zeleninu a tuk.

Sporák a dřez v BM El Tigre

Kromě jídla nabízí BM dětem dvě pravidelné akce - slavení Dne dětí v červenci a Štědrého dne v prosinci. Konají se oslavy a děti dostávají dárky od štědrých dárců. Na Vánoce dostávají děti ještě nové oblečení, ve kterém podle venezuelské tradice mají strávit oslavu celého dne.

Dětský den - slavnost v červenci 2010

BM se také stará o matky a nabízí jim potřebné kurzy jako je šití apod. Právě kurzy šití navštěvuje 10 žen, kterým jsou poskytnuty i všechny potřebné pomůcky a materiály zdarma.

Kurzy šití
Matky ukazují své výrobky z kurzů šití

Předtím se několik matek a dětí učilo základům pěstitelství, aby si pak mohli sami vypěstovat na vlastním poli zeleninu. Tento kurz se ukázal ještě více užitečným, protože umožnil začít projekt vlastního pozemku pro BM, která nyní zásobuje vypěstovatou zeleninou kuchyň Beth Myriam.

Kontakt

Místo: Venezuela
Odpovědná osoba: Graciosa de Manzano, Elizabeth de Mundarian, Luz Marina de Ríos, Aurora Manzano de Pérez