ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/egypt/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Egypt, Káhira »

 

Egypt - Beth Myriam

 


Káhira

Cairo Cairo

Stručný přehled

Tento dům Beth Myriam se nachází v městě Káhiře. Sestře Karině pomáhají dva kuchaři připravit jídlo pro 165 chudých lidí 2x týdně. Dobrovolníci také zajišťují základní potřeby pro chudé rodiny. Jednou týdně se koná modlitební setkání Opravdového života v Bohu. Rodiny se přicházejí najíst a modlit a sdílet mnoho duchovně nabitých momentů.

Svědectví

Svědectví pomocníka v Beth Myriam:

Systém v Egyptě je odlišný od jiných Beth Myriam kvůli množství populace a náboženské rozdílnosti. Beth Myriam v Káhiře existuje už pět let. Jenom jsme změnili byt. Tento současný je malý a skromný, ale děje se v něm mnoho služeb i dalších aktivit. Aspoň teď budeme pět let v klidu, protože předtím jsme se museli stěhovat každý rok a nikdo nás nechtěl přijmout. Bydlíme v čtvrti Daher, což je velmi chudá část Káhiry. Někteří ze sousedních čtvrtí  chodí k nám. Podáváme jídlo 2x týdně více než 165 velmi chudým a hladovým lidem. Dva kuchaři jídla připravují, a já - sestra Karina, dělám, co je potřeba, dohlížím a podávám jídlo.

Rodiny jsou šťastné, že mohou přijít, vědí, že jsou vítané a že jsou doma. Cítí se svobodně mluvit o svých problémech, kterých je bezpočet. Téměř pokaždé je pozvu na odpolední odpočinek ve společné modlitbě, čtení z Písma svatého a z Poselství Opravdového života v Bohu. Vysvětluji jim, pokládám jim otázky, prohlubujeme společně naše duchovní poznání. Většina z nich jsou pravoslavní, ale modlíme se společně. Na konci dne připravím loterii pro děti, nebo někdy soutěž založenou na otázkách z Vassuliných knih a poselství. Odměňuji je sušenkami, čokoládou, chladnými nápoji a jinými věcmi, které by si nikdy nemohly dovolit. Někdy také rozdávám oblečení z darů některých přátel, čímž je činím přešťastnými a vděčnými dárcům.

Jednou týdně používáme tento dům na setkání Opravdového života v Bohu s některými rodinami, které chtějí prohloubit své poznání Písma svatého a Poselství. Používáme modlitební osnovu Opravdového života v Bohu v arabštině, modlíme se růženec a končíme vždy se srdečným sdílením u šálku čaje. Toto nás víc a víc spojuje a lépe a lépe se navzájem poznáváme. Není nás mnoho, protože kolem nás je mnoho křesťanských aktivit, takže lidé mají problém se rozhodnout, kam jít, koho následovat, aby poznali, co je důležitější. V tomto projektu nemám mnoho podpory a musím čelit několika problémům s lidmi kolem mne, ale s vaší pomocí a vašimi modlitbami se cítím ujištěná, pochopená a cítím pomoc. To mi dodává odvahu. Když někdy zajedete do Egypta, přijďte se na nás podívat, nebo se s námi spojte. Velmi ráda se s vámi setkám a řeknu vám naše problémy. Tisíceré díky za všechnu vaši službu a modlitby. Kéž Kristus náš Spasitel dá každému odvahu a vytrvalost, vám a vašim rodinám pro práci v této misi. 

Sa servante Soeur Carina Maria
Religieuse Notre Dame de Sion P.O Box 12 Daher
Post office 11563
Le Caire Egypte R.A.U

Kontakt:

Address: Cairo, Egypt
Email:
Responsible: Sr. Carina