ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/brasilia/www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/brasilia/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Brazílie, město Brazílie »

 

Brazílie - domy Beth Myriam

 


Beth Myriam Brazílie

Několik rodin před Beth Myriam v Recanto das Emas, Brazílie.

Stručný přehled

Tento dům Beth Myriam se nachází 40km od dolní části města Brazílie, hlavního města Brazílie, v sousedství Recanta das Emas. Ma. Laire. Dobrovolníci v Beth Myriam pomáhají 60 rodinám a 200 dětem všech věkových kategorií s jídlem, oblečením a školními potřebami. Většina potřebných, kteří chodí do Beth Myriam, jsou chudé svobodné matky a jejich děti, někdy až 10 či 11 členů rodiny. Mnoho malých dětí a teenagerů jsou zanecháni v Beth Myriam, zatímco jejich matky pracují, 3 z těchto teenagerů jsou mentálně postižení. 

Chudí dostávají jídlo

Dobrovolníci mají otevřenou školu každé úterý, středu a čtvrtek, aby učili mladé háčkovat, šít patchwork, vyrábět šperky a malovat na trička. Jednou za měsíc je poskytována bezplatná lékařská péče, zahrnuje vydávání léků. Dospělí a děti se učí o Bohu a stali se součástí modlitební skupiny Opravdového života v Bohu, která se schází v Beth Myriam každé úterý a sobotu. Během všech těchto aktivit je chudým lidem rozdáváno teplé jídlo a svačina. 

Před rekonstrukcí ...
..a po rekonstrukci - střecha je opravena díky darům.

Díky darům z Mezinárodního fondu Beth Myriam se opravila střecha domu. V současné době zde nalézá přístřeší a ochranu před  sluncem a prudkým tropickým deštěm 200 dětí a 60 matek. Mají prostor k popovídání a ke hře, protože se cítí v této Beth Myriam chráněni a milováni. Jedna místnost v době byla renovována a nyní slouží jako ordinace, kde jednou měsíčně předepisují léky a poskytují lékařskou pomoc lékař se zdravotní sestrou. A ještě více - díky dotacím může Beth Myriam nabízet výživné stravování. Chudí dostanou vydatnou snídani a teplé hlavní jídlo třikrát týdně. K tomu ještě si mnozí odnášejí potravinové balíčky pro staré nebo nemocné domů. Další si odnášejí koše se základními potravinami na zbytek týdne. Ma. Laire a další dobrovolníci jsou vděční za poskytnutou finanční pomoc, která jim umožní pokračovat v jejich díle lásky v rodině Beth Myriam.

Děti během výuky


Fotogalerie brazilských Beth Myriam

Kontakt:

Adresa: Recanto das Emas, Brasília - DF
Vedoucí: Maria Laire de Fatima Ferreira Lima Rolim
Email: