ZPÁTKY K WEBU: http://www.tlig.org/cs/bethmyriam/world/bangladesh/VELIKOST PÍSMA: NORMÁLNÍ - VELKÉ

CZ » Beth Myriam » Domy Beth Myriam po celém světě » Bangladéš »

 

Bangladéš - Beth Myriam

 


Beth Myriam Dhaka

dobrovolníci TLIG v Beth Myriam

 

Stručný přehled

Beth Myriam v Dhace byla otevřena v prosinci 1999, kdy bylo nasyceno 10 potřebných z blízkých slamů.

Chudí lidé s radostí čekají na své jídlo.

 

Dnes je tam útočiště pro 100 lidí všech věkových kategorií – muži, ženy i děti – potřební přichází z periférií každý den v poledne na teplé jídlo. Podává se jim oběd podle týdenního vyváženého menu s přiměřenou kalorickou hodnotou. Jídlo se skládá z hovězího, kuřecího nebo rybího kari, jako příloha tradiční rýže, zelenina, salát
a dhal, banány nebo ovoce.

Od března 2001 je při tomto Beth Myriam také Bangla škola každé pondělí, úterý, středu, čtvrtek a sobotu od 4 do 5h odpoledne pro 25-30 dětí z periférií ve věku mezi 5 a 12 roky. Dostávají základní vzdělání čtení, psaní a počítání. Také je zde anglická třída pro děti, ve stejných hodinách jako ta výše uvedená. Na konci školního dne dostane každý mléko a sušenky.

Lékařská péče, oblečení, boty, sítě proti moskytům a další věci jsou také zahrnuty do materiální pomoci, která je poskytována komukoliv z hostů Beth Myriam, kteří jsou v nouzi. 

Obědové balíčky rozdávané v Ramadánu

 

Ti, kteří se přicházejí najíst, jsou povzbuzeni, aby se před jídlem pomodlili vlastní modlitby. Z důvodu ohledu na jejich náboženské úkony připravují pomocníci Beth Myriam zvláštní obědové balíčky pro chudé lidi, aby si je v době Ramadánu mohli odnést domů. Vassula navštívila tento Beth Myriam v listopadu 2005 a byla velmi potěšena, že viděla radost na obou stranách – na těch, kteří sloužili, i na těch, kterým bylo slouženo.

Contaktní informace

Adresa: 4th floor, House #500, Road #9, DOHS Baridhara, Dhaka 1212, Bangladesh
E-mail:
Responsible: